Balkony Białystok

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z naturą. Rzecz jasna, możemy rozwierać okna oraz wpuszczać jak najwięcej powietrza, aczkolwiek nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawy w ogrodzie czy prosta chwila relaksu na łonie przyrody.
Jedynym ratunkiem, kiedy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając za jednym zamachem paręnaście pięter są balkony. Dają nam namiastkę przebywania na orzeźwiającym powietrzu. Co poniektórzy bardzo uwielbiają balkony. Naturalnie, jeżeli jest z nich słodki widok. Nie jest za bardzo miłym wyjść na balkon, kiedy rezydujemy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających pojazdów, co dosyć często zdarza się w starych kamienicach w centrum miast. Niemniej jednak gdy balkon wychodzi np. na park czy też choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, czasami po prawdzie miło jest wziąć krzesełko, gazetę lub ulubioną książkę i usiąść na balkonie. Przy bloku trochę lichym wyjściem jest wzięcie krzesła i ustawienie go nieopodal wejścia na klatkę, by posiedzieć na orzeźwiającym powietrzu. Balkon daje nam taką sposobność bez nadmiernego dręczenia się.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem są tarasy, które zdołamy spotkać kiedy mieszkamy na parterze. Są one już w znacznym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy ustawić na nim nawet stół z krzesłami a przy tym zaprosić przyjaciół, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany zdołamy nawet rozpalić grilla. Tarasy wielokrotnie są również wznoszone przy domkach jednorodzinnych, by nieznacznie urozmaicić wygląd ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.