Balkony Białystok

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z naturą. Oczywiście, możemy rozwierać okna a także wpuszczać jak najwięcej powietrza, jednakże nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawusi w ogrodzie czy też prosta chwila spoczynku na łonie natury.
Wyłącznym ratunkiem, kiedy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając za jednym zamachem paręnaście pięter są balkony. Zapewniają nam namiastkę przebywania na świeżym powietrzu. Co poniektórzy bardzo uwielbiają balkony. Oczywiście, jeśli jest z nich miły widok. Nie jest nadto miłym wyjść na balkon, gdy rezydujemy przy samej ulicy a w dodatku wdychać spaliny przejeżdżających aut, co nieco często zdarza się w dawnych kamienicach w centrum miast. Tymczasem gdy balkon wychodzi np. na park lub chociażby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, czasami naprawdę miło jest wziąć krzesełko, gazetę czy też ulubioną książkę a także zasiąść na balkonie. Przy bloku dość lichym rozwiązaniem jest wzięcie krzesła a w dodatku postawienie go blisko wejścia na klatkę, aby posiedzieć na rześkim powietrzu. Balkon daje nam taką szansę bez nadmiernego męczenia się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, które zdołamy spotkać kiedy mieszkamy na parterze. Są one już w znacznym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy ustawić na nim nawet stół z krzesłami a także zaprosić znajomych, a także posadzić kwiatki. Jeżeli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany będziemy mogli nawet rozpalić grilla. Tarasy raz za razem są także konstruowane przy domkach jednorodzinnych, aby nieco urozmaicić wizerunek ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.