Blaty granitowe Leszno

Jaki blat zastosować do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia zyskuje coraz to większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Swego czasu kuchnia była wyłącznie miejscem przygotowywania dań, jednakże obecnie to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce ugaszczania gości, dlatego należyty wystrój kuchni staje się coraz ważniejszy. Jednym z szczegółów najbardziej za niego odpowiedzialnych jest gatunek zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty wykonane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy wybrać prawie, że jakikolwiek wzornik a paździerz jest nieskomplikowany w obróbce. Dziś najpopularniejszy typ blatów w naszym kraju.

  Blaty granitowe

Granit jest naturalnym produktem w związku z tym umożliwia najpiękniejszy wygląd, ale za cenę przykrej obróbki a w dodatku wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wylansowane przez Ikeę. Drewno to zwyczajny ciekawie wyglądający materiał, aczkolwiek może przesiąkać zapachami a lakier błyskawicznie się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze jednakże stanowią fatalny wybór. Są nietrwałe a przy tym po prawdzie nie powinny być zwane blatami. Są łatwe w obróbce jak blaty laminowane, ale niezmiernie błyskawicznie się wyniszczą.
  Blaty marmurowe
Marmur to w najwyższym stopniu luksusowy surowiec, jednak w kuchni nie do końca się wypróbuje. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu z powodu przesiąknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Stosowane w gastronomii, jednakże nadają wnętrzu niesłychanie mroźnego wystroju.
   Jak widać rynek oferuje wielki wybór różnych wariantów blatów. Wszystkie posiadają swoje plusy oraz negatywy, które każdy musi rozważyć osobiście w zależności od prywatnych preferencji a w dodatku posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, albowiem są ładne, mocne a w dodatku o wartościowych właściwościach


Możliwość komentowania jest wyłączona.