Dom Elbląg

Mieszkanie bądź dom

Dużo ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym lokum ma dylemat dotyczący wyboru pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba rozwiązania posiadają plusy, ale i negatywy. Właściwie to, na jakie wyjście się zdecydujemy zależeć powinno od naszych zapotrzebowań i preferencji.
Mieszkania są z reguły tańsze, ale jednocześnie małe. Na domiar tego odbierają trochę intymności przez to, że z co najmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tego powodu bardziej pewni. Jeżeli posiadalibyśmy jakiś problem w mieszkaniu (awarię itp.) bądź po prostu kiepsko się czuli, możemy liczyć na błyskawiczną pomoc któregoś z sąsiadów. Niekiedy nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to można uznać za negatyw mieszkań. Nasza prywatność jest w dużym stopniu zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale też sami jesteśmy przez nich słyszani.
Gigantycznym pozytywem mieszkań jest niemniej jednak to, że zazwyczaj (pomijając co poniektóre kamienice) nie musimy niepokoić się o palenie w piecu. W okresie grzewczym ciepłe kaloryfery a przy tym wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy natomiast to większa przestrzeń, która wiąże się z większą intymnością. Równocześnie jednakże jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy samodzielnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym plusem takiego wyboru jest to, że zwykle w pakiecie otrzymujemy podwórko, które zdołamy wyeksploatować wedle własnych zapotrzebowań oraz upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to niemniej jednak także dodatkowe obowiązki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.