Gniazdko Gdańsk

Mieszkanie lub domek

Dużo ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym lokum ma dylemat jeśli chodzi o wybór pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba wyjście mają plusy, ale i wady. Właściwie to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależeć powinno od naszych potrzeb a także preferencji.
Mieszkania są zwykle tańsze, ale za jednym zamachem mniejsze. Na domiar tego odbierają toszkę intymności przez to, że z przynajmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tego przyczyny bardziej bezpieczni. Jeśli posiadalibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię itp.) bądź zwyczajnie fatalnie się czuli, możemy liczyć na prędką pomoc któregoś z sąsiadów. Czasami nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to trzeba uznać za negatyw mieszkań. Nasza intymność jest znacznie obniżona. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale także sami jesteśmy przez nich słyszani.
Ogromnym walorem mieszkań jest aczkolwiek to, że zazwyczaj (pomijając niektóre kamienice) nie musimy troszczyć się o palenie w piecu. W okresie grzewczym gorące kaloryfery a przy tym wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy z kolei to większa przestrzeń, która wiąże się z większą prywatnością. Równolegle jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy indywidualnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym pozytywem takiego wyboru jest to, że z reguły w pakiecie otrzymujemy podwórko, które będziemy mogli spożytkować podług własnych potrzeb i upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to niemniej jednak dodatkowo poboczne obowiązki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.