Drzewo Łomża

W jaki sposób nadać wnętrzu serdeczny styl?

Urządzając wnętrze domu, czy mieszkania szukamy sposobów, żeby wnieść do środka ciepły, nastrojowy klimat. Ciepło może pojawić się oczywiście tak słowo w słowo np. za pośrednictwem kominka. Pośród różnych pomysłów na ocieplenie wystroju wnętrza wspaniałym jest drewno. Drewniane szczegóły będą korespondować z bogatą kolorystyką wykorzystaną do wykończenia budynku, wystarczy wybrać właściwą kolor drewna. 
   Podłogę możemy utworzyć z drewnianych paneli, czy desek. Rynek budowlany proponuje wiele sposobów jej zakonserwowania a przy tym wykończenia. Od klasycznego lakierowania, przez olejowanie, po preparaty, które zabezpieczając pokrywę sprawiają zarazem, że drewniane podłogi prezentują się jak surowe, rzeczywiste deski. 
   Słusznym zamysłem są również meble korespondujące z posadzką – mogą być w całości z drewna lub zawierać wyłącznie drewniane elementy. Dla zminimalizowania kosztów możemy wybrać opcję mebli z płyty z drewnianymi frontami. Kanapy a także fotele mogą mieć nóżki oraz stelaże drewniane. Mariaż drzewa ze szkłem jest zaś bardzo dobrą koncepcją jeśli rozchodzi się o stoliki kawowe, półki zawieszane na ścianie, bądź regały. 
   Zależnie od zapotrzebowań oraz nastroju, możemy modyfikować wnętrze za sprawą dodatków drewnianych. Rzeźby, czy lampy drewniane kapitalnie przedstawiają się w przestrzeni dziennej, tj. salonie, korytarzu, lecz sprawdzą się również w sypialniach. W pozostałych pomieszczeniach zdołamy wykorzystać żyrandole a przy tym kinkiety zawierające elementy utworzone z drewna. Szeroki wybór takich dodatków umożliwia tzw. rynek upcyklingowy, czyli dający drugie życie różnorodnym przedmiotom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.